Czujesz się samotny, smutny, zagubiony?
Masz problem i nie wiesz jak sobie z nim poradzić?
Szukasz odpowiedzi na pytania związane z trudnościami młodych osób? Skorzystaj z pomocy!!!
Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu
z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach.
Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Anonimowo, bezpłatnie, cierpliwie i dyskretnie możesz utrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych dla Ciebie sytuacjach. Pod wskazane numery telefonu może zadzwonić każda młoda osoba potrzebująca wsparcia, mająca problemy w domu,
w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.
Ważne telefony gdzie znajdziesz pomoc:
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – tel. 800 12 12 12 czynny całodobowo
- Rzecznik Praw Dziecka – tel. 22 583-66-00
- Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – tel. 116 111
- Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – oferuje pomoc dzieciom i ich rodzicom/opiekunom. Pomoc ma formę indywidualnych i grupowych spotkań dla dzieci w trudnych sytuacjach życiowych, dla dzieci krzywdzonych, dla dzieci, wobec których wszczęte zostały procedury prawne lub które są uzależnione od Internetu. Prowadzi m.in. telefon zaufania dla dzieci 116 111 (poniedziałek – niedziela w godz. 12.00 – 2.00) oraz Telefon dla Rodziców i Nauczycieli 800 100 100 (poniedziałek-piątek w godz. 12.00 – 15.00).
- Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego prowadzi telefon dla osób w kryzysie emocjonalnym 116 123, czynny codziennie w godz. 14.00 – 22.00, skierowany do osób dorosłych będących w kryzysie emocjonalnym, samotnych, cierpiących na depresję, żyjących w chronicznym stresie, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, także do rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnosprawnych.